Меласк Розумний Дім - приватне дослідно-виробниче підприємство 1993-2019
+38 (067) 295 6565
+38 (032) 295 6565
Розумний будинок 3-х кімнатної квартири по вул. Шевченка (Львів)

Квартира площею 100 м2 належить подружній парі і призначена для постійного проживання. Нашим завданням було автоматизувати практично усі інженерні системи квартири і зробити її максимально комфортною.

Безпека
Система безпеки передбачає захист від протікання води – встановлено датчики і на вводі холодної води – кран з електроприводом, який перекриває подачу води при спрацюванні одного з датчиків. Для захисту від витікання газу встановлено датчик газу і клапан для перекриття подачі газу. Для попередження пожежі встановлено пожежний датчик. Інформацію про поточний стан датчиків і клапанів власник може перевірити на своєму смартфоні. Система контролю доступу включає датчики руху, дверні контакти, датчик присутності на вхідних дверях і дозволяє завжди взнавати про події у квартирі. Спостерігати за вхідними дверями, коридором, можна через камери відеоспостереження. Повідомлення про аварійні стани надходить до власника у вигляді СМС, на електронну почту.

Освітлення
Ми підключили до системи “Розумний будинок” освітлення коридору, кухні, кімнат, крім ванни, туалету, комори. Освітлення вхідного коридору працює від датчика відкривання дверей при ввімкненій сигналізації. У вечірній час при відсутності мешканців (активованій охоронній сигналізації) працює сценарій присутності – періодично вмикається освітлення в різних приміщеннях. Керування декоративним освітленням, світлодіодними стрічками , вибір кольору свічення – також через систему.

Опалення
Також була автоматизована уся система опалювання, були встановлені датчики температури і приводи на клапани колектора і на батареї в кімнатах. Особливістю системи опалювання є використання сонячних колекторів, встановлених на даху, для нагріву води у системі обігріву і для побутових потреб. Теплоносій з колекторів подається у котел з теплообмінником де відбувається передача тепла. В цьому ж котлі встановлено електричні нагрівальні елементи, підключені до електричної мережі 220 В, або до сонячних батарей, встановлених на даху для догріву води в умовах низької ефективності колекторів (ввечері, вночі, зимою). Також для нагріву води і опалення можна використати стандартну систему з газовим котлом.

Система автоматично веде запис усіх подій у журнал, ведеться облік як споживаної електрики й теплової енергії, так і теплової енергії, отриманої від сонячних колекторів.

Склад системи:
– Система безпеки: захист від протікання води, витоку газу, пожежний датчик.
– Система охоронної сигналізації, задіяні датчики руху, відкривання дверей.
– Керування 5 групами світла, робота освітлення від датчика відкривання дверей.
– Автоматичне підтримання температури в квартирі, окремих кімнатах.
– Автоматичне підтримання мікроклімату у спальнях рекуператорами.
– Включення/виключення теплої підлоги у спальнях.
– Включення/виключення підігріву ринв на даху.

Популярні сценарії:
– «Охорона» – все світло вимикається, вимикаються розетки, крім визначених, активується сигналізація, опалення переходить в економний режим.
– «Імітація присутності» – при відсутності мешканців, при активованій охоронній сигналізації, в різних кімнатах на короткий час вмикається освітлення.