Передзвоніть мені
Дякуємо! Ми зателефонуємо вам в найближчий час
Передзвоніть мені
Меласк Розумний Дім
приватне дослідно-виробниче підприємство 1993-2021
+38 (067) 295 6565
Зелений тариф - це спеціальний тариф для приватних споживачів, який дозволяє не тільки купувати електроенергію у держави, але ще й виробляти її за допомогою альтернативних джерел енергії і продавати в мережу в кілька разів дорожче. Все це виконується відповідно до закону України № 5 485-VI. та закону 2010д від 14.07.2015

Як працює зелений тариф на електроенергію?
Для продажу електроенегрії за зеленим тарифом, спочатку ви встановлюєте джерела альтернативної енергії, наприклад сонячні батареї на дах. Потім ви встановлюєте спеціальний лічильник, який рахує електроенергію, що протікає в обидві сторони: від вас державі і навпаки.
Якщо ви в контретний момент споживаєте більше елекроенергії, ніж виробляє ваша сонячна електростанція, то решту ви добираєте з мережі, і лічилькик рахує цю різницю із знаком "+", якщо навпаки, ваші сонячні панелі виробляють більше електроенергії, ніж вам зараз потрібно, то різниця іде в мережу, а лічильник рахує її із знаком "-"
В залежності від цього:

Якщо ви спожили і виробили однакову кількість електроенергії, то ви не платите нічого;
Якщо ви спожили більше, ніж виробили, то доплачуєте тільки різницю;
Якщо ви спожили менше, ніж виробили, то різницю оплачує вам держава.
На графіку показане виробництво електроенергії сонячною електростнацією потужністю 10 кВт, при середньому споживання будинку 200 кВт\год в місяць. З цього графіку видно, що при такому споживанні власник сонячної установки за рік продасть державі 8180 кВт/год електроенергії та заробить 1636 Євро Як реалізувати зелений тариф в Україні?

1. Насамперед, необхідно обладнання: наприклад, сонячні батареї або вітряк. Краще - сонячні батареї.
2. Мережевий інвертор. З одного боку в нього підключається джерело енергії і електричний лічильник, а з іншого боку він підключений до мережі.
3. Спеціальний електричний лічильник, який рахує протікаючу електроенергію в обидві сторони: від вас державі і навпаки.

Це основне обладнання, не рахуючи додаткових дрібниць необхідних для монтажу. Далі потрібно оформити зелений тариф:

1. Прийти в РЕМ і написати заяву на зміну техумов на підключення;
2. Придбати там же спеціальний лічильник;
3. Відкрити рахунок у банку, куди будуть нараховуватися гроші за продаж електроенергії;
4. Змонтувати і запустити систему.

Для підключення установки по виробництву електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та укладення Договору купівлі-продажу електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками приватного домогосподарства, Споживач має звернутися у відповідний районний підрозділ ЕПО з заявою, встановленого Порядком зразку, додавши до неї наступні документи:
- Однолінійну схему підключення генеруючої установки приватного домогосподарства з використанням мережевого інвертора (у двох примірниках).
- Копію технічної документації на комплектуючі та електричне устаткування генеруючої установки.
- Виписку з банківської установи про відкриття поточного розрахункового рахунку (не карткового) для проведення безготівкових розрахунків.
- Копію паспорту.
- Копію довідки податкового органу про включення власника до державного реєстру фізичних осіб (присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО).
- Копію договору про користування електричною енергією.


Вартість підключення зеленого тарифу

У середньому вартість сонячних батарей «під ключ» - 0,73 дол. США за Вт. Це для системи потужністю 10кВт і більше. (Потрібно враховувати, що ціни можуть відрізнятися в залежності від якості сонячних батарей).

У вартість зазвичай включено:
- Сонячні батареї
- Мережевий інвертор
- Монтаж
- Супутні витрати Тобто підсумкова вартість системи потужністю10 кВт складе 14000 доларів США.
Важливо врахувати: 10кВт - це потужність сонячних батарей, яку води видають при прямому яскравому сонці. Влітку вироблення може бути більше, зимою менше, за рахунок інтенсивності і тривалості сонячного дня. В середньому, по Україні, фотоелектричний модуль потужністю 1кВт за рік виробляє 1018кВт/год електроенергії.
Таким чином, можна підрахувати термін окупності:
За рік система потужністю 10кВт приносить прибуток: 10180 * 5,13грн / кВт (тариф на продаж) = 52223 грн Ваші річні витрати на електроенергію складають, припустимо5 000грн. Чистий прибуток, яку приносить система: 52223 - 5 000 = 47223 грн / рік Загальна вартість системи: 343000 грн (14тис доларів) Окупність: 343 000/47223 = 7,26 року. А термін служби системи понад 25 років.
Ця цифра не остаточна і також залежить від багатьох умов. Наприклад:
Рік тому курс долара був нижче. І система окупалася за 5 років. Вартість електроенергії може збільшуватися з кожним роком, і тому термін окупності буде знижуватися. Таким чином, установка послужить вигідною довгостроковою інвестицією.


Кредит від нашого партнера Укргазбанку

19 Травня 2017 роу ми підписали угоду з Укргазбанком. Відповідно до неї усі наші клієнти мають змогу скористатись вигідним кредитуванням від державного банку України на встановлення обладнання для Зеленого тарифу.
З умовами кредитування ви можете ознайомитись на офіційному сайті Укргазбанку - перейти
Температура на вулиці
16.9°
Температура води в системі опалення 26.9°
Температура в Сонячному колекторі 47.7°
Темп. теплоносія (вхід) 52.9°
Темп. теплоносія (вихід) 48.9°
Онлайн показники
температури