Передзвоніть мені
Дякуємо! Ми зателефонуємо вам в найближчий час
Передзвоніть мені
Меласк Розумний Дім
приватне дослідно-виробниче підприємство 1993-2021
+38 (067) 295 6565

Одним із варіантів вирішення питання зростання вартості електроенергії є заміщення дорогої електроенергії з зовнішньої електромережі дешевою електроенергією з власної мережевої СЕС.

Об'єм заміщення електроенергії, в залежності від характеру споживання, може складати 70-90% у весняно-літній та 15-20% в осінньо-зимовий періоди (орієнтовно 30-50% сумарно за рік). Це дозволяє знизити поточні витрати та підвищити енергоефективність та конкурентноспроможність.

Ідея проста: СЕС забезпечує власне споживання електроенергії об'єкту, доки світить сонце. Коли "Сонячної енергії" недостатньо, різниця автоматично береться з загальної мережі.

Сонячні електростанції для власного споживання вигідні ще й тим, що не вимагають виконання проектів на приєднання і отримання ліцензії. А з довгого переліку дозвільної документації вимагається лише узгодження з ДАБІ. У підсумку термін реалізації подібного проекту становить 1-2 тижні і починає економити електроенергію з першої хвилини запуску станції.

Період окупності залежить від поточного тарифу на електроенергію для даного об'єкта. З урахуванням тарифів на електроенергію для юридичних осіб у 2021 році орієнтовний термін окупності таких станції під власне споживання становить 3 роки. Якщо враховувати подальше ймовірне зростання тарифів на електроенергію, строк окупності таких проектів буде зменшуватись ще більше.